Rekuperacja

Zadzwoń za darmo

733-477-556

Rekuperacja Wielkopolska

Coraz więcej osób planując budowę lub remont domu wybiera ekologiczne, nowoczesne rozwiązania, takie jak rekuperacja. To sprawdzony sposób na to, by zredukować wydatki na ogrzewanie, a jednocześnie zagwarantować sobie stały dostęp do świeżego powietrza. Rekuperacja to inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, co oznacza, że oprócz pierwotnej funkcji podnosi temperaturę we wnętrzach. Jako KlimEco zajmujemy się tymi systemami kompleksowo, od etapu projektu przez dobór urządzeń po najbardziej skuteczny montaż. 

Jak działa rekuperacja?

Rekuperatory mają zasadniczo dwie funkcje: wentylację i odzysk ciepła. Czerpnia zasysa świeże powietrze spoza budynku i przekazuje je kanałami wentylacyjnymi do serca urządzenia. Tam powietrze przechodzi przez filtry – to bardzo istotne zwłaszcza wtedy, gdy mieszkańcy są alergikami. Z drugiej strony do rekuperatora trafia zużyte, wilgotne powietrze, pochodzące z łazienki czy kuchni. W rekuperatorze te dwa strumienie – zużyty, ale ciepły oraz świeży, ale chłodny nie łączą się, jednak następuje przekazanie energii cieplnej. 

Ten mechanizm działania jest zatem zaskakująco prosty, a zyski są bardzo duże. Przede wszystkim w ten sposób obniżysz rachunki za ogrzewanie o nawet 50%, a ponadto we wnętrzach cały czas będzie świeże, czyste powietrze. Z takiego rozwiązania mogą skorzystać zarówno rodziny, jak i firmy.

Dlaczego warto korzystać z rekuperacji?

Warto zwrócić uwagę na same korzyści płynące z tych urządzeń. To właśnie z nich wynika rosnąca popularność rekuperatorów w ostatnich latach.

 • Rekuperacja nie stanowi samodzielnego systemu grzewczego – nie taka jest jej funkcja – jednak doskonale wspomaga inne źródła ciepła. Wydatki na ogrzewanie mogą spaść nawet o połowę przy jednoczesnej poprawie komfortu termicznego.
 • Co istotne, rekuperatory są świetnym rozwiązaniem dla domu, w którym mieszkają alergicy. Filtry zatrzymują pyłki, kurz i smog z powietrza z zewnątrz, a także stale usuwają zanieczyszczone powietrze z wnętrza.
 • Te systemy są przyjazne dla środowiska. Pomimo tego, że dogrzewają mieszkanie, nie wymagają spalania substancji ani pozyskiwania surowców – wykorzystują jedynie proste zasady termodynamiki. 
 • Montaż rekuperacji zapobiegnie namnażaniu się grzybów i bakterii. 

Rekuperator jest rewelacyjnym uzupełnieniem zarówno dla konwencjonalnych kotłów i pieców, jak i innowacyjnych pomp ciepła, które również mamy w ofercie. Takie połączenie pozwala zagwarantować świetny komfort termiczny bez ponoszenia żadnych kosztów. 

Rekuperacja w Wielkopolsce – wybierz KlimEco!

W trakcie naszej działalności zapoznaliśmy się ze zróżnicowanymi urządzeniami tego typu. Dzięki fachowej wiedzy i doświadczeniu każdego dnia możemy dostarczać nowoczesne rozwiązania dla domów i przedsiębiorstw. 

Uważnie przeprowadzamy proces projektowy. Dzięki dokładnemu wywiadowi będziemy w stanie określić, które urządzenie najlepiej sprawdzi się w danym budynku. Szczególnie istotne są dla nas rozmiary pomieszczeń, a także to, czy domownicy są alergikami. Naszym zadaniem jest stworzenie systemu, który zapewni najwyższy komfort termiczny i jak najlepszą jakość powietrza. Dlatego jeśli chcesz poznać szczegóły naszej oferty, opowiedz nam konkretnie o budynku, w którym ma być zamontowana rekuperacja. Następnie przeprowadzimy wizję lokalną, na podstawie której sporządzimy projekt. Wtedy również wybierzemy najbardziej odpowiednie urządzenie. Pamiętaj, że wszystkie rekuperatory w naszej ofercie są objęte gwarancją. 

Nie będziemy podejmować decyzji za Twoimi plecami – możesz zdać się na nasze doświadczenie, ale przez cały czas będziesz partnerem w przedsięwzięciu. Wreszcie przeprowadzimy montaż, po którym będziesz mógł cieszyć się czystym powietrzem, przyjemną temperaturą i niższymi rachunkami. Dbamy o Twój czas, dlatego realizujemy projekty w optymalnym czasie, czyli dopinając wszystko na ostatni guzik bez ociągania się.  

Działamy w następujących miastach i ich okolicach:

 • Poznań
 • Śrem
 • Kościan
 • Jarocin
 • Leszno
 • Środa Wielkopolska
 • Pleszew

Nie ograniczamy się jednak do tych lokalizacji i pozostajemy elastyczni. 

Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości dotyczące wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła. Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, a my podzielimy się naszą wiedzą. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się więcej, nie czekaj – niższe rachunki za ogrzewanie i świeże powietrze są na wyciągnięcie ręki dzięki KlimEco!