Pompy ciepła

Zadzwoń za darmo

733-477-556

Pompy ciepła Wielkopolska

Masz już dość wysokich rachunków za ogrzewanie? Interesują Cię odnawialne źródła energii i chcesz postawić na system grzewczy, który będzie przyjazny dla środowiska? Rozwiązaniem są pompy ciepła – nowoczesny i tani sposób na ogrzewanie, którego popularność na całym świecie błyskawicznie rośnie. Dzięki pompie ciepła możesz korzystać z energii wody, gruntu lub powietrza. To sposób na ogrzanie domu i produkcję ciepłej wody użytkowej bez opału i bez dymu. Korzystne programy wsparcia pozwalają zredukować koszt zakupu urządzenia, a sama inwestycja zwraca się w ciągu kilku lat. Wybierz tanie, ekologiczne i wydajne ogrzewanie – postaw na pompy ciepła z KlimEco!

Jak działa pompa ciepła?

Działanie pompy ciepła sprowadza się do wykorzystania energii cieplnej otoczenia, czyli dolnego źródła. Jego temperatura ogrzewa czynnik roboczy, który następnie zmierza do instalacji grzewczej w budynku, czyli do górnego źródła. Zyskuje jeszcze wyższą temperaturę dzięki pracy sprężarki. 75% energii cieplnej wyprodukowanej przez pompę ciepła pochodzi z dolnego źródła, natomiast 25% jest pozyskiwane z gniazdka, by zasilić sprężarkę. Urządzenie działa zatem w dużej mierze bezpłatnie.  Najlepszym rozwiązaniem jest łączenie pompy ciepła z ogrzewaniem podłogowym, które jest niskotemperaturowe i gwarantuje zdecydowanie wyższy komfort termiczny niż konwencjonalne grzejniki. Można jednak stosować te urządzenia w połączeniu z tradycyjnymi kaloryferami. Dużym zainteresowaniem cieszy się łączenie pompy ciepła z fotowoltaiką, dzięki czemu budynek staje się w pełni niezależny energetycznie. Z pomocą naszej firmy możesz skorzystać również z takiego modelu. Pompą ciepła można skutecznie ogrzać niemal każdą nieruchomość – budynek mieszkalny, przedsiębiorstwo (np. hotel czy restaurację), instytucję. Z tego powodu cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród osób prywatnych, jak i przedsiębiorców i samorządów. 

Pompy ciepła – zalety

Jakie są kluczowe atuty pompy ciepła i na czym polega jej przewaga wobec konwencjonalnych systemów grzewczych?
 • Rachunki są bez porównania niższe. Jedyny koszt, jaki ponosisz, to zasilanie sprężarki energią elektryczną. Poza tym pompa ciepła działa bezpłatnie. Urządzenia te są bardzo wydajne – w KlimEco sporządzamy projekty tak, by pompa zaspokoiła potrzeby grzewcze, a jednocześnie generowała możliwie najniższe koszty. Przy tym warto zwrócić uwagę na fakt, że opłaty za ogrzewanie generują nawet 2/3 wydatków na utrzymanie domu! Różnica jest zatem ogromna.
 • Inwestycja zwraca się przeciętnie w ciągu kilku lat, w zależności od tego, jaki rodzaj pompy ciepła wybierzesz.
 • Pompy ciepła wykorzystują OZE, czyli odnawialne źródła energii. W toku pracy systemu nie dochodzi do spalania, nie eksploatuje się surowców naturalnych, do atmosfery nie ulatniają się szkodliwe substancje. Pompa jest zatem zdecydowanie bardziej przyjazna dla środowiska, niż jakikolwiek konwencjonalny system grzewczy.
 • Zapomnisz o takich czynnościach, jak zakup opału czy jego ładowanie. Obsługa jest bardzo prosta – pożądaną temperaturę ustawisz przy pomocy regulatora. Raz w roku, przed rozpoczęciem okresu grzewczego, należy wykonać serwis. Poza tym pompa pracuje przez wysiłku z Twojej strony.
 • Pompy ciepła są ciche i zajmują niewiele miejsca. Jeśli jesteś na etapie budowy domu, nie musisz planować osobnego pomieszczenia – wystarczy umieścić pompę w pralni czy garażu.
 • Ten system grzewczy jest szczególnie bezpieczny. Nie istnieje ryzyko wybuchu, które trzeba uwzględnić podczas eksploatacji konwencjonalnego pieca lub kotła.

Dofinansowanie OZE Wielkopolska

Na zakup i montaż pompy ciepła możesz otrzymać dofinansowanie. Takie dotacje pojawiają się regularnie – jednostki samorządu terytorialnego dotują termomodernizację, czyli wymianę konwencjonalnego, groźnego dla otoczenia pieca na nowe źródło ciepła. Ponadto koszt można zredukować dzięki krajowemu programowi Czyste Powietrze. Oferujemy kompleksową pomoc w zakresie sporządzenia wniosku.

Zapomnij o rachunkach za ogrzewanie z KlimEco!

W naszej ofercie znajdziesz sprawdzone i uznane na świecie pompy ciepła marki Panasonic, gwarantujące wydajne, długoletnie działanie. Zajmiemy się przedsięwzięciem od początku do końca – sporządzimy projekt, dobierzemy odpowiednie urządzenie, przeprowadzimy bezpieczny montaż. Działamy w następujących miastach i okolicach, nie ograniczając się jednak do nich:
 • Poznań
 • Śrem
 • Kościan
 • Jarocin
 • Pleszew
 • Leszno
 • Środa Wielkopolska
Jeśli masz jakiekolwiek pytania, skontaktuj się z nami – rozwiejemy Twoje wątpliwości!