Fotowoltaika

Zadzwoń za darmo

733-477-556

Fotowoltaika Wielkopolska

Chcesz zainwestować w panele fotowoltaiczne i zacząć pozyskiwać energię bezpłatnie? Oferujemy kompleksowe usługi w zakresie fotowoltaiki: od stworzenia projektu, poprzez wybór najbardziej wydajnych komponentów, po montaż na dachu lub obok budynku. Ponadto zajmiemy się w całości przygotowaniem wniosku o dofinansowanie z programu rządowego Mój Prąd, dzięki któremu otrzymasz częściową refundację kosztów zakupu i montażu instalacji. Przygotujemy również wniosek do dostawcy prądu – podłączenie instalacji nie wymaga zgody, jednak konieczne jest jej zgłoszenie, co z naszą pomocą staje się dziecinnie proste. Comiesięczne, wysokie oszczędności są na wyciągnięcie ręki. Płać za prąd mniej i chroń środowisko dzięki energii słonecznej!

Jak działa instalacja fotowoltaiczna?

Panele fotowoltaiczne pracują w oparciu o tak zwane zjawisko fotoelektryczne. Są wykonane z płytek krzemowych – gdy padają na nie promienie słoneczne, fotony wybijają elektrony krzemu, przez co powstaje prąd stały. Inwerter zamienia go na prąd o napięciu zmiennym. Pozostałe urządzenia, wchodzące w skład instalacji fotowoltaicznej, mają za zadanie zapewnienie jej bezpieczeństwa i wydajności. Choć może się to wydawać skomplikowane, panele fotowoltaiczne są w pełni bezobsługowe. Od momentu uruchomienia działają w pełni automatycznie. 

Warto zaznaczyć, że panele słoneczne nie wymagają wysokiej temperatury. Wystarczy im nasłonecznienie. Co za tym idzie, pracują tylko za dnia. To jednak nie znaczy, że instalacja jest niewydajna i grozi przerwami w dostawach prądu. Gdy nasłonecznienie spada, system automatycznie włącza pobór prądu z sieci. W ciągu dnia panele produkują tak dużo energii, że budynek często nie jest w stanie jej w pełni zużyć. Gospodarstwa domowe jako prosumenci mogą oddawać te nadwyżki do sieci, by następnie pobrać bezpłatnie pomniejszoną ilość (80% w przypadku instalacji do 10 kW, 70% – w przypadku większych) przez 365 dni od zakończenia okresu rozliczeniowego. Przydaje się to zwłaszcza zimą, gdy dni są krótkie. Skutek? Przez cały rok możesz cieszyć się niskimi rachunkami. Według badań fotowoltaika pokrywa około 90% zapotrzebowania na prąd. Opłaty są zatem bez porównania niższe – dla gospodarstw domowych jest to zwykle około 30 złotych miesięcznie.

Instalacja fotowoltaiczna – dlaczego warto?

Jest wiele powodów, dla których warto zainwestować w panele fotowoltaiczne. Do najważniejszych należą następujące:

  • To sposób na pozyskiwanie energii całkowicie przyjaznej dla środowiska. Konwencjonalne źródła wymagają wydobycia surowców naturalnych i procesu spalania, podczas którego do atmosfery trafiają zanieczyszczenia. W przypadku fotowoltaiki nie ma mowy o podobnym zjawisku. Panele wykorzystują energię, która pada na naszą planetę każdego dnia. Średnio w Polsce jest to około 1000 kWh rocznie. Tymczasem przeciętne czteroosobowe gospodarstwo domowe zużywa około 5000 kWh w ciągu roku.
  • Konserwacja paneli jest bardzo prosta. Wymagają one jedynie mycia, ponieważ osadza się na nich kurz i różne inne zanieczyszczenia. Dwa razy do roku należy je dlatego ostrożnie umyć. Można to również zlecić zewnętrznej firmie. Poza tym instalacja nie wymaga żadnych innych zabiegów konserwacyjnych.
  • Fotowoltaika jest bardzo żywotna. Gwarancji na wydajność udziela się na 25 lat, a i po tym okresie panele nadal są efektywne.
  • Uniezależniasz się od rosnących cen prądu. Niewiele dzieli Cię wtedy od pełnej niezależności energetycznej. Dużym zainteresowaniem cieszy się łączenie fotowoltaiki z pompami ciepła, co pozwala na darmową energię i darmowe ogrzewanie – z KlimEco takie rozwiązanie staje się jeszcze prostsze [tu proponowałabym dodanie hiperłącza do zakładki o pompach ciepła – A. Seń]
  • Do legalizacji instalacji fotowoltaicznej nie są potrzebne czasochłonne formalności – jedyne, co należy zrobić, to zgłosić jej założenie do dostawcy prądu. Odpowiednie pismo stworzymy za Ciebie. Później zainstalujemy licznik dwukierunkowy, dzięki któremu będziesz mógł korzystać z roli prosumenta.

Dofinansowania do fotowoltaiki – Wielkopolska

Odnawialne źródła energii (OZE) cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Sektor fotowoltaiki stale się powiększa, między innymi dzięki licznym programom wsparcia. W Wielkopolsce można skorzystać z lokalnych dofinansowań o zasięgu gminnym, powiatowym lub wojewódzkim. Nabory ogłaszane są regularnie, dlatego przed przystąpieniem do inwestycji warto skontaktować się z urzędami właściwymi do miejsca zamieszkania. Wielu naszych klientów korzysta także z rządowych programów – tu należy wymienić Mój Prąd i Czyste Powietrze, a także fundusz Agroenergia dla rolników.